3. 10. 2014

– od října už máme téma na učení z předběžného plánu, začínáme orientací a skautingem
– začla bych skautingem, podle věku a zkušeností
– Berušky – co je to světluška, skaut, vlče, rover…, rozdíl mezi družinou a oddílem zákon světlušek a heslo, jak se chová světluška apod.(asi formou povídání, klidně nějaká hra) – není nutné projít všechny body, podle toho jak to půjde, alespon půlku
Pandy – zákon světlušek, heslo, příkaz; zkusit debatovat, jak se jim ty jednotlivé zákony daří dodržovat, co je pro ně těžké, co naopak lehké; měly by to už znát – forma hry, diskuze (zkusit se vyhnout tomu, aby to bylo jak ve škole)
Soptíci – zákony + heslo skautek + diskuze nad nimi, pro nové rychlé projetí toho, co je světluška, skautka, rover, oldskaut, co je oddíl, družina, středisko…

– další bod je výzdoba, nevím, jak to máte v plánu, ale bylo by dobré, aby nejpozději do příští schůzky byla klubovna vyzdobená (Carlos to má na starosti, tak jestli si nevíte rady, ona vám určitě poradí :-))) )
– zbytek je na vás, pokud bude přijatelné počasí, doporučuji pobyt venku, klidně i v lese (můžou si tam třeba nasbírat něco na tu výzdobu nebo můžete program na skauting udělat částečně v lese, po cestě…nechám to na vaší fantazii…)