Den zamyšlení

Den zamyšlení, nebo také den sestersví si každoročně připomínáme 22. února v den společných narozenin zakladatele světového hnutí Roberta Badena Powella a jeho manželky Olave Baden Powell (první a jediná světová náčelní). V  tento den se skauti na celém světě snaží zamyslet nad některým ze závažných celosvětových problémů a alespoň malým dílem jej zlepšit . Mezinárodní dívčí skautská organizace WAGGGS proto každý rok vybírá téma, na které by se skautky a skauti na celém světě měli zaměřit. Letošním tématem je vzdělávání. Víte, že na světě je kolem 250 miliónů dětí, které neumí číst a psát?

„Mezi základní lidská práva patří právo na vzdělání. Je základem pro boj za lidskou důstojnost a svobodu. Společenství spojených národů prosazuje, aby se základní vzdělání stalo povinné pro všechny a aby bylo bezplatné.“

Klikni na nášivku (obrázek pod textem), otevře se ti dokument s návrhy zajímavých her a aktivit, které můžeš použít například na schůzce.