Jak jsme sázeli strom

24. dubna v den Sv. Jiří jsme se kolem 6 hodiny podvečerní sešli u Hlavy před břeclavským gymnáziem v počtu 10 roverů, 5 rangers a jeden ježek. Všichni jsme se společně vydali na ulici Stromořadní,  kde na nás už čekal pořádný javor, Bohoušovo auto plné nářadí a taky pan a paní domácí.  Roveři vyhloubili díru pro nový strom, neušetřili ani poblíž stojící tůji.

těsně před zasazením stromu

Zrovna když jsme se chystali vložit strom do připravené díry a rýčů a lopat se chopily rangers, aby dílo dokonaly, strhla se vydatná jarní bouřka. Naštěstí jsme se mohli uchýlit do vchodu a všichni se tak schovat před deštěm.  Když po chvíli déšť neustával, rozhodli jsme se dokázat, že skauti nejsou z cukru a v dešti jsme strom usadili, postavili opěrnou konstrukci a přivázali.  Zmoklí, ale spokojení jsme mladý javor obklopili v Gilwellském kruhu a zazpívali mu junáckou hymnu.

Roveři břeclavského střediska u námi vysazeného stromu.

Děkuji Bohoušovi, Čokošce a Anči, že všechno zařídili a domluvili a také firmě AVE, která nám strom poskytla a městu Břeclav, že nám umožnilo rozšířit Břeclavskou zeleň.

Doufám, že se příští rok sejdeme ještě v hojnějším počtu abychom opět oslavili den sv. Jiří – den skautů.

P.S. Naše počínání se shodou okolností dostalo i do hlavního vysílání Radiožurnálu. Záznam si můžete poslechnout tady http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3108556  (přibližně od 38.40, po Rihanně 🙂

Tento záznam byl publikován v Kronika a označen . Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *