Roveři pomáhají při povodních

První červnový týden se mělo konat celostátní setkání roverů a rangers Obrok 2013, které mělo letos probíhat v pohádkovém prostředí vodního hradu Švihov nedaleko od Klatov. Letošní povodně však zatopili nejen louku, na které měl Obrok probíhat, ale i velkou část Čech. Obrok byl tedy z důvodu povodní zrušen a všichni účastníci vyzváni k pomoci na povodních.
Stejně jako stovky dalších skautů a skautek se i naše roverská skupina rozhodla naplnit heslo roverů „Sloužím“, a svými silami pomoci lidem postiženým povodněmi. Tímto způsobem vznikla akce „Prvok“, která měla být náhradou za zrušený Obrok (viz Keckův zápis).
Na poslední chvíli se nám podařilo sehnat kontakt na zaplavenou farmu v Českých Kopistech u Terezína, která se věnuje péči o mentálně postižené lidi formou řemeslných dílen a ekologického pěstování zeleniny, ovoce a bylin. Na farmě jsme během víkendu společně s dalšími dobrovolníky a místními hasiči vyklízeli zatopené budovy, vyhazovali poškozené věci a sušili, co se podařilo zachránit. Pomáhali jsme s vyvážením odpadu, kterého bylo opravdu hodně. Myslím, že jsme všichni přispěli k odklizení nejhorších následků a v době našeho odjezdu byla většina akutních prací hotova.
Kromě lidí z Obrokové roverské skupiny (Jeňa, Kecka a Káně) se připojil i Kulďas a kamarádi Jura, Vojta a Jana. Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným za nezištnou pomoc a nasazení. Byla to pro nás cenná zkušenost.

Tento záznam byl publikován v Kronika a označen . Uložit odkaz do záložek.