Tábor Senorady 2013

„Vstávejte! Pojďte se podívat, venku je něco krásného!“ Holky se pomalu vysoukaly ze spacáků a potichu a s napětím jsme vyrazili na kouzelnou mýtinu. Hrála tam hudba, všude kolem magická světýlka a uprostřed toho nádherné víly, které si poklidně tančily. Příjemná atmosféra byla přerušena zlým čarodějem, co ukradl vzácné diamanty, které chránily všechny magické tvory v kouzelném lese. Víly chřadnou, některé se nehýbají a vypadají jako mrtvé.

Co teď? V tom nám jedna víla z posledních sil předala vzkaz, který dává celému kouzelnému lesu naději, je třeba vypátrat diamanty a znovu posílit moc kouzelných bytostí a oslabit čaroděje, který byl z magického světa vyloučen, protože škodil ostatním tvorům. Holky se po krátkém rozhodování usnesly na tom, že vílám pomohou.

Po posilňujícím spánku začaly přípravy na dlouhou cestu čaroději v patách. Po přípravách vznikly 3 družinky Příšerky, Večernice a ZV (Zachránkyně víl) s vlastní vlajkou, pokřikem, krabičkou na diamanty a vlastní strategií na dopadení čaroděje.

Diamanty nebylo lehké najít a posbírat dostatečné množství na to, aby byla čarodějova moc oslabena. Na družinky čekala spousta úkolů, se kterými se musely vypořádat.  Postavení domečku pro kouzelná zvířátka, vytvoření lexikonu rostlin, prolézt zapeklitou pavoučí sítí, uvaření kouzelného lektvaru na doplnění chybějících sil, obchodování se skřety a spousta dalších. Úkoly byly takové, aby prověřily holky ve všech oblastech – týmová spolupráce, fyzicky náročné, tvořivé, ale taky na přemýšlení.

Starší holky na tom bylo o dost hůř. Vše začalo ztroskotáním letadla uprostřed noci. Skautky byly ztraceny na opuštěném ostrově a nezbylo jim nic jiného, než potmě a poslepu posbírat svá rozházená zavazadla a přečkat do rána. V průběhu dalších dní a týdnů bojovaly skautky o holé přežití – maskovaly se v lese, kopaly pasti na zvěř, filtrovaly pitnou vodu, stavěly akvadukt, pekly ulovené hady…, ale prokazovaly i týmové schopnosti při překonávání pavoučí sítě a dalších úkolů, procvičovaly svoje svaly i mozkové závity nebo projevovaly své umělecké sklony. Postupem času však zjišťovaly, že ostrov není až tak docela opuštěný. Po celou dobu je prováděla tajemná Dharma, radila jim, jak přežít a později jim sdělila, že ztroskotaly díky velkému magnetu, který je třeba zničit. Dharma na to neměla dostatek sil, a proto potřebovala pomoc od skautek. Vše vyvrcholilo večerním/nočním putováním, během kterého musela každá ze skautek splnit náročný úkol, za který získaly vždy jedno z šesti magických čísel, jimiž se řídí celý svět. Pomocí těchto čísel se jim nakonec podařilo magnet zničit a mohly bezpečně opustit ostrov.

Na táboře však holky dělaly i jiné věci než boj o život, či hledání diamantů. Učily se skautským dovednostem, spaly pod širým nebem…  Vyzkoušely si sedmimílové (skákací boty). Jeden den za námi dojeli záchranáři, kteří nám ukázali a řekli snad všechno, co se dalo stihnout o tom, jak pomoci někomu, když je zraněný, nemocný. Ukázali nám profesionální lékárnu, zkoušeli jsme si resuscitaci na figuríně. A nakonec půlku z nás zamaskovali za zraněné (od oděrek až po mrtvoly) a druhá půlka tábora se nám snažila co nejlépe pomoci.

Také jsme navštívili místní Permonium, byli na výletě po okolí. Také jsme pomáhali s vařením, hlídali tábor, chytali Mucmocha, koupali se v řece a užili se spoustu zábavy…(Doufám, že mluvím, za všechny 😉 )

Kdyžtak se podívejte na naše fotky v galerii 🙂

???????????????????????????????