Tajná akce aneb družinovka na celý víkend 21.-23.10.2016

V pátek jsem jako obvykle vyrazila na družinovou schůzku a myslela si, že za dvě hodiny budu doma a užiju si volný víkend.  Po krátkém programu v lese jsem se však dozvěděla, že to nebude žádná obyčejná schůzka. Vešly jsme do klubovny, byly tam naše krosny a Ráca nám hlásila, že to nebude schůzka, ale víkendovka! Některé malé holky začaly plakat, že chtějí jít domů, ale my starší jsme byly nejšťastnější! Ukázalo se, že Ráca to s rodiči tajně během týdne domluvila a oni nás sbalili a batohy tajně do klubovny dopravili, aniž bychom my něco tušily. Pro některé to bylo opravdu překvapení – nic jsem netušila ani já, i když je Ráca moje sestra!

Dále budu psát, jak to bylo u nejstarší družiny Ještěrek, protože Sedmikrásky a Pandy měly program trošku jiný – upravený jejich věku.

Vedoucí nám po tomto šokujícím sdělení řekli, že máme malý obnos peněz a musíme si z toho samy uvařit večeři pro celou naši družinu – venku na ohni v kotlíku. Takže jsme šly nakoupit potraviny, venku si rozdělaly oheň, uvařily si výbornou večeři, najedly se a šly spát.

V sobotu dopoledne jsme skládaly ORIGAMI s Tomem a hrály hry venku s Králíkem. Po bramborovém guláši na oběd jsme šli do lesa budovat imaginární město s Kulim. Nasvačily jsme se a šly debatovat se Štístkem o skautingu. Po debatách a výborných špagetách na večeři, se zpívalo.

Ráno nás vedoucí vzbudili neobvykle brzo. Vystrkali nás ze spacáků a oznámili nám, že se jdeme podívat na východ slunce, který jsme měly i vyfotit. Až na tu zimu to byl úžasný a nezapomenutelný zážitek.

Nakonec menší info ke koncertu, jarní polévka na oběd a hurá domů !

Zapsala: Slůně

_dsc0422   _dsc0139

_dsc0151    _dsc0518

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *