Akce KŘTINY: 4. – 6. 4. 2014

Víkendová akce KŘTINY

PÁTEK
V pátek 4.4.2014 jsme se sešli na břeclavském vlakovém nádraží v 15:55.Táhli jsme s sebou těžké krosny. Chudiny malé, ty krosny byli větší než ony. Nastoupili jsme do vlaku a jeli jsme asi hodinu. Potom jsme přestoupili do autobusu a jeli alespoň 45 minut. Od zastávky jsme šli kousek pěšky, až jsme přišli na skautskou klubovnu. Vybalili jsme si a rozdělovali jsme se do družstev. Jako první hra v družstvech byla, že jsme měli získat co nejvíce informací o Tasmánském čertu. Potom jsme měli Tasmánskému čertu postavit domeček, který byl větší než nejmenší člen družstva. Pak jsme večeřeli a šli spát.

SOBOTA
Ráno jsme měli rozcvičku a hádejte s kým? Se Štístkem!!! Pak jsme snídali sýrovou pomazánku s chlebem. Sbalili jsme batůžky a šli jsme na výlet. Hádejte kam? No do jeskyně! Přednost ale mělo nakupování v menším stánku se suvenýry. Do jeskyně jsme šli přes bunkry, kde byly pokoje, záchody, ošetřovna…., které vytvořili Němci pro svou ochranu. Tuto jeskyni navštívili i některé známé osobnosti. Když jsme se vraceli do klubovny, obcházeli jsme si to delší cestou, aby Štístko s Kulďasem stihli uvařit oběd. Po cestě jsme hráli Nálety. Zastavili jsme se i v lese a hráli hru Neposlušný Tasmánský čert. Potom jsme šli a šli a šli a šli, až jsme došli na klubovnu. Tam jsme konečně dostali oběd. Měli jsme brokolicovo -mrkvovou polévku a rizoto. Mňam!!! Nastal polední klid, ve kterém jsme odpočívali po náročném výletu. Byli jsme utahaní jako psi. Po poledním klidu jsme měli nacvičování na závod Vlčat a Světlušek. Měli jsme ZNAČKY se Štístkem, PŘÍRODU s Raciolkou a Králíčkem a ZDRAVOVĚDU s Jeňou. Potom byla večeře, kterou nám uvařili Soptíci. Byly to těstoviny. Mňam!!! Po večeři, když šly Berušky hajinkat, šli Pandy a Soptíci ven hrát hru, která měla název ,, Kdo upeče nejvíce pizz?“ A po hře jsme šli spát. DOBROU!!!!!!!!!!!!!!!

NEDĚLE
V neděli jsme měli netradiční rozcvičku . Ve spacácích. 🙂 A s kým??? S Dráčkem. Potom jsme si balili věci, snídali jsme dobrou vánočku s marmeládou. VÝBORNÁ , i když je to kupovaná!!! Hihihi. Potom jsme se Štístkem vyráběli magnetky. Obědvali jsme polévku ze sáčku. Umývalo se nádobí, odevzdali jsme klíče a utíkali na bus. Jeli jsme aspoň 45 a potom jsme jeli vlakem.Jeli jsme aspoň hodinu (tuším jsem už něco podobného psala:)). A kdo nás čekal na nádraží v Břeclavi? No rodiče. A tak nezbývalo nic , než se rozloučit a jít domů.
KONEC:)

napsala Šmudla 🙂

Fotky z akce: http://www.vtrave.skauting.cz/fotogalerie/nggallery/moravsky-kras-krtiny-4-6-4-2014/moravsky-kras-krtiny-4-6-4-2014

Tento záznam byl publikován v Kronika . Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *