Výlet pand po LVA

Když jsme se 26.5. 2013 sešli před klubovnou, abychom uskutečnili předprázdninový družinový výlet, nestačili jsme se divit. Z původního počtu 5 světlušek zde čekaly pouze 3. Kde je zbytek? Nedojdou. Nejspíš byly odrazeny blátem v lese, které po dešti většinou bývá. Pojedeme pouze ve 3 (+ 2 vedoucí)? Jistě! Tak nasedáme na kola a vyjíždíme směrem k Lednici přes Kančí oboru.
Jako první zastávku jsme zvolili Janohrad. Po lehkém občerstvení jsme si zahráli hru Trojnožka, která má ale dvě verze. Cílem první bylo přimět jiného člena, aby postavené větve shodil jakoukoliv částí těla. Druhá byla o šikovnosti a ohebnosti – prolézt mezi postavenými větvemi nakonec zvládli i ti starší z nás.
Po cestě do Lednického parku jsme se bavili hádankama, které občas opravdu nebyly jednoduché. (Přijde muž do baru, poprosí o sklenici vody. Barman na něj vytáhne pistoli… Muž poděkuje a odejde. Co se stalo?). V krásném parku na nás čekala dvě překvapení: Jedno byla tvrdě pracující Annča, a to druhé… plavba lodičkou! Tohle překvapení zařídil pan Martínek a společnost 1. plavební, za což chceme mockrát poděkovat. Lodičkou jsme se tedy svezli po zámeckém ramenu Dyje (které bylo celé uměle vykopáno na přání šlechtického rodu Lichtenštejnů) až k Minaretu, který jsme vystoupili s počítáním schodů (je jich opravdu 302).
Po svých jsme se vydali pomalu zpátky a cestou pozorovali zajímavé květiny a stromy, které v areálu žijí. Dokonce jsme vymysleli jednu novou hru: Jmenuje se Zoubek a jejím cílem je donést vedoucím něco na zoubek. Mně osobně se velmi líbila :).
Poté jsme opět nasedli na kola a uháněli domů. Cestou jsme stihli ještě několik her na kole a i klasickou schovku. Domů jsme dorazili všichni v pořádku a s dobrým pocitem, že jsme se jen neváleli doma a využili hezký květnový den k projížďce na kole! 🙂

(odpověď na hádanku: Muž, který přišel do baru, měl škytavku. Proto potřeboval od barmana pití. Ten ho chtěl vylekat, aby ho škytavka přešla, a tak na něj vytáhl pistoli. Povedlo se, muže škytavka přešla, tak poděkoval a odešel).

Zúčastnili se: Bruiser, Špunt, Anýsek, Kulďas, Čokoška