Závod vlčat a světlušek – Mikulov 26. 4.

Sešli jsme se ráno v 9 hodin na nádraží v Břeclavi. Potom jsme odjeli vlakem do Mikulova. Dojeli jsme do Mikulova. Z nádraží jsme šli do školy, kde jsme měli čekat na to, až vyrazíme na závod. Rozdělili jsme se do skupinek : Pandy: Šmudla, Bruiser, Kvíča, Barča, Smíšek a já Elis. Berušky se museli rozdělit na dvě části : Berunky: Ema, Nikolka, Markétka, Deniska, Verča Sedmitečky : Včelka, Terezka, Sedačka, Tinka, Danka. Vedoucí losovali, která z nich bude mít na starost jakou skupinku. Štístko si vylosovala Sedmitečky, Ráca Berunky, a nás, Pandy vedla Dráček. Čas, kdy jsme čekaly na to až nás zavolají aby jsme šly závodit se pomalu vlekl. Konečně nás zavolali! 3,2,1…běžte! Utíkaly jsme, a utíkaly, až  jsme došly k prvnímu stanovišti. Bylo to stanoviště s názvem Šmoulinka  (Závod byl totiž na téma Šmoulové) kde jsme měli plnit úkol Znalostí skautu. Potom jsme šly na dalších osm stanovišť. Závodní trasa byla přes Svatý kopeček. Jejich přesné pořadí si nepamatuju, ale další Stanoviště byla :

Sašetka : Dopravní značky

Koumák : Mapy

Matka Příroda: Příroda

Silák : Běhání

Taťka Šmoula : Zdravověda

Filuta : Krizové situace

Kutil : Zatloukání hřebíků, Skládání čepičky a vlaštovky, Skládání oblečení

Mlsoun : Mazání chleba (Tahle disciplína už byla v té škole ze které jsme vycházely)

V té škole jsme se odhlásily, a měly volný čas. Hrály jsme z nudy Policii a Zloděje. Už volají nástup? Musíme jít! Á konečně je vyhlašování. Berunky jsou 14té, Sedmitečky 17té, a my? Jsme čtvrté! A…postupujeme!!! Normálně by jsme nepostoupily,ale ti, co byly první, nebyly registrované skautky, nebo tak něco. Příští schůzku bude oslavááá!!! Zahrály jsme si ještě Hutututu a Štafety. Unavení, špinaví, ale spokojení jsme šly nanádraží a nastoupily jsme na vlak domů.

Cesta uběhla jako voda a už jsme doma. Ale byla to zábava…

psala Elis 🙂

Bez názvu

Tento záznam byl publikován v Kronika . Uložit odkaz do záložek.

2 komentáře u „Závod vlčat a světlušek – Mikulov 26. 4.

  • Gratuluji všem hlídkám! A Pandám přeji, ať se vám stejně daří i v krajském kole!

  • I já se přidám s gratulací, všechny hlídky závod zvládly, postup Pand do krajského kola je senzační. Pandy, vezmete mě na kraj jako fanouška?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *