9.11.2020

Discord

Discord je aplikace pro komunikaci, která byla původně určena pro hráče počítačových her. Postupem času se však vyvinula v dokonalý nástroj pro komunikaci obecně a dnes ji používá denně více než 15 milionů lidí.

Proč zrovna Discord?

Ano, všichni známe Google Meet, Zoom nebo jakoukoliv jinou platformu, která se využívá v kancelářích nebo ve školách pro komunikaci a i přes to jsme se vrhli do něčeho nového. Discord nás oslovil množstvím funkcí které může nabídnout. Ze základních funkcí bych rád zmínil možnost tvorby kategorií a kanálů. Což nám umožňuje vytvořit skvělé prostředí v podobě kluboven pro každou družinu. Každá družina má tak vytvořené dva kanály které fungují jako chat, přičemž do jednoho můžou psát jen vedoucí družinky (tento kanál si lze představit jako takovou nástěnku), je zde tak možnost oddělit důležité zprávy od běžného chatování v rámci družinky. Třetí kanál, který má každá družinka, je na hovor ať už v rámci družinovky nebo kdykoliv holky chtějí spolu volat, mohou využít oddílový Discord. Další velice „mocná“ funkce Discordu jsou tzv. „role“. Role umožňují přednastavit co mohou dělat nebo kam se dostanou uživatelé s danou rolí, proto jednoduše můžeme udělat „klubovny“ pro všechny naše družinky a nikdo jiný než družinka se do těchto „kluboven“ nedostane. Každá družinka má tak zajištěné soukromí a zároveň zázemí, které může kdykoliv využít. V neposlední řadě je velikou výhodou možnost přístupu na Discord. Na Discord se totiž dá dostat jak z aplikace pro telefon, tak z aplikace pro počítač, ale i z velice dobré webové aplikace, bez potřeby cokoliv instalovat. V případě že by vám bylo nepříjemné zakládat vaší dceři účet na Discordu, je zde i možnost přístupu přes prohlížeč kde stačí pokaždé zadat jen uživatelské jméno a používat Discord. Nevýhoda však je že se zavřením prohlížeče se účet smaže a pokaždé je tak potřeba projít celým procesem znovu.

Jak se dcera dostane na Discord?

Na Discord se můžete dostat přes odkaz: https://discord.gg/nQCVMMrcjp , po rozkliknutí zadáte uživatelské jméno a potvrdíte podmínky využívání Discordu. Dostanete se do prostředí Discordu, zde zadáte datum narození, prosím myslete na to že Discord lze používat od 15ti let, proto prosím zadejte tomu odpovídající věk. Po zadání věku můžete zadat email a heslo pro ponechání účtu. Pokud si však nepřejete účet ponechávat, můžete kliknou mimo toto okno a účet se smaže se zavřením vašeho prohlížeče (je možné si účet přivlastnit i později). Na levé straně můžete vidět demo prostředí které je vytvořeno na simulaci jak to vypadá na našem serveru, na prostředním panelu po výběru kanálu se zobrazí text v něm, případně se připojíte do demo klubovny, do stejného prostředí jako probíhají družinovky. Také je tam kanál „kdo-jsem“ pokud mi chcete pomoci napište sem prosím přezdívku a družinku, zvýšíte tím rychlost přiřazení rolí na přístup do klubovny. Po přiřazení rolí bude zpráva smazána.

V případě problémů neváhejte se ozvat klidně na Discordu, nebo pište na ZelvaDiscord@skaut.cz

Drobné pravidla závěrem:

Prosím pokud je to možné používejte při volání sluchátka, pokud voláte bez nich může docházet k nepříjemné ozvěně ostatních. Vypínejte si mikrofon pokud nemluvíte!!!

Budeme se na vás těšit na schůzce 🙂 Za vedení oddílu V Trávě – Želva