23.1.2013

Oddíl V Trávě

Náš skautský oddíl „V Trávě“ je 2. dívčí oddíl z Břeclavi, který se může pochlubit již více než dvacetiletou tradicí. V současné době máme přes třicet členek rozdělených podle věku do tří družin. Nejstarší z nás jsou pak společně s chlapci z oddílu Plamen součástí roverského kmene.

Družiny našeho oddílu se schází na pravidelných schůzkách, na které připravujeme takový program, při kterém si holky nejen zahrají zajímavé hry, ale také se naučí různým dovednostem, které se hodí nejen ve skautu. V průběhu roku pořádáme několik jednodenních i víkendových akcí. Snažíme se o to, aby naše činnost byla pestrá, proto někdy jedeme na Pálavu, jindy do bazénu nebo do dětského centra v Brně, někdy uspořádáme přespání na klubovně, párkrát do roka vyrazíme na vícedenní výpravu na nějakou skautskou základnu v okolí. Do přípravy programu se snažíme přiměřeně zapojit i holky samotné. Vyvrcholením skautského roku je pak dvoutýdenní stanový tábor v krásném údolí řeky Oslavy na Vysočině.

Vedení oddílu:

Vůdkyně oddílu: Tereza Procházková – Ráca, 774 639 086, terezka.prochazek@gmail.com

Zástupkyně vůdkyně: Klára Helešicová – Králík, 723 446 995, kaja.hele@seznam.cz

Naše družiny

informace pro školní rok 2017/2018

Sedmikrásky (6 – 9 let)

Schůzka: pátek 16:00 – 18:00

Rádkyně: Ester Melichárková – Špagy

Lenka Janošková – Blesk

Pandy (10 – 12 let)

Schůzka: pátek 16:00 – 18:00

Rádkyně: Hana Pavelková – Špuntík