Křížem Krážem ČR – 8.2.2013

V pořadí 4. schůzka roverů, rangers, rádců, rádkyň a starších skautů a skautek obou břeclavských oddílů se nesla celá v železničním duchu. Na programu bylo testování Kulďasovy zbrusu nové hry na motivy známé cestovatelské soutěže „Křížem Krážem ČR“. Tuto hru předtím nikdo nehrál a bylo potřeba nejprve optimalizovat pravidla.

Sešli jsme se v počtu 10 lidí, každý dostal barevný rýsováček a začlo se. Úkolem bylo projet co nejrychleji 6 vylosovaných stanic ze 6 oblastí České republiky. Na různých tratích se dalo pohybovat různými rychlostmi a na různých tratích mohl být současně různý počet vlaků (hráčů). Vše podle reálných podmínek. Myslím, že většina z nás slyšela (i viděla) některé soutěžní zastávky poprvé (jako např. Kaštice).

V průběhu hry se asi třikrát změnilo bodové hodnocení, a tak všichni třikrát znovu vymýšleli herní strategie, aby co nejrychleji projeli stanovená města. Teda kromě Veverky, která pořád něco blábolila o Brně a Olympii a hrnula to těmi nejhoršími a nejpomalejšími lokálkami. Když už se blížila osmá hodina večerní, bylo všem jasné, že další kolo nestihnem a hra pomalu, ale jistě směřovala k cíli. Stalo se však něco, co nikdo nečekal. Pár kol před koncem je Veverka v Brně a hrne to na Břeclav – její poslední město. A navzdory všem prošpekulovaným strategiím ostatních hráčů přijíždí Veverka do cíle první!!! Nevím, jestli rozhodla náhoda, nebo byla Veverčina touha po Olympii tak silná, že všem ujela. Dokonce ani Učňovi a Majklovi nepomohly jejich režijky.

Zúčastnili se: Jeňa, Kulďas, Bohouš, Učeň, Majkl, Vačky, Ráca, Veverka, Čokoška a Štístko.

Kdo zde nebyl, přišel o premiéru hry.

zapsal Jeňa

Křížem Krážem ČR - hrací plán

Tento záznam byl publikován v Kronika a označen . Uložit odkaz do záložek.