Speciální narozeninová schůzka – 22.2.2013

22. února – na den sesterství jsme se sešli v tradičním čase na klubovně ve slušném počtu 12 lidí, abychom společně oslavili čtrnácté narozeniny Rácy a taky stopadesátéšesté a stodvacátéčtvrté narozeniny manželů zakladatelů. Protože je 22. únor ve skautu významný den, začali jsme  krátkým kvízem, který byl zaměřený na letošní den sesterství a na skauting celkově. Nejtěžší část však přišla nakonec – spočítat si body za správné odpovědi. Procvičili jsme se ve sčítání zlomků, dokonce i složených. Vyhrála suveréně Čokoška, která ale pak zjistila, že špatně spočítala body, tak už méně suveréně vyhrál Kecka, který však taky našel chybu ve výpočtu, a tak se o první místo nakonec podělil s Kulďasem. V těsném závěsu za nimi skončil můj tajný favorit Káně společně s Jelenem. Další pořadí neznám, protože se to nechtělo počítat ani mně.
Pak Ráca odněkud vykouzlila dort, čipsy, tyčinky a džus, což asi většina lidí čekala. Pro příště aspoň víme, jak zaručit hojnou účast na schůzce.
Po konzumaci dobrot začala hlavní část schůzky, kterou si připravila Čokoška. Hráli jsme partičku a byla to neuvěřitelná sranda! Všichni jsme se postupně střídali, hráli jsme “abecedu” na motiv “viděl jsem Yettiho a ty mi to nevěříš”, “ruce”, kde se Ráca snažila pochopit, že její ruce (Vačky) rozdělávají oheň bez sirek a Klikouš s pomocí Dráčka, že se ztratil v lese a nemá mobil ani mapu (obdélník). Pak přišla další aktivita, kde mě dalo hodně zabrat, než jsem pochopil, že je Kulďas alergický na dřevo, z Jelena se stane pražák při každé zmínce o zatloukání a z Veverky se dokonce v určité situaci stane slon! Druhé kolo bylo ještě zajímavější. Nikdy jsem neslyšel Králíka tolikrát říct slovo “ale”, aby donutila Rácu bušit hlavou do zdi nebo do stolu a Drakovo předvádění lovce mamutů, které Vačky správně identifikoval jako neandrtálce uvízlého ve sněhu, taky stálo za to. Na závěr přišly “otázky”, kde jsme se od tématu “školní jídelna” nakonec celkem odchýlili, a další zábavné hry.
Celkově byla schůzka hodně povedená (nevím, jestli za to může zábavný program, nebo ten dort).  Kdo tam nebyl – o hodně přišel!
Zúčastnili se: Jeňa, Čokoška, Kecka, Káně, Kulďas, Jeleň, Drak, Veverka, Klikouš, Králík, Vačky a oslavenec Ráca.

zapsal Jeňa

Tento záznam byl publikován v Kronika a označen . Uložit odkaz do záložek.