Vánoční koncert 19.12.2016

Vánoční koncert se konal poslední pondělí před vánočními svátky v Kině Koruna v 18 hodin. První nedočkaví rodičové, kteří dorazili už po páté hodině se mohli ve vestibulu kina podívat na staré kroniky oddílu.

dscn6912-2000

Samotný koncert začal pár minut po šesté úvodním slovem vedoucích oddílů – Štístka a Učně. Ti poté předali slovo moderátorům celého večera – Bleskovi a Kylimu, kteří se zhostili této úlohy náramně. Byli pohotoví, vtipní a hlavně mluvili i bez mikrofonu nahlas a zřetelně.

dscn6920-2000

dscn6922-2000

První vystoupení patřilo nejmladším světluškám – družině Sedmikrásek. Celý oddíl V Trávě si nastudoval divadelní hru Tři bratři od Zdeňka Svěráka a družina Sedmikrásek si secvičila část s názvem Šípková Růženka. Tři bratry hrály tři rádkyně – Anýzs, Špunt a Špagy. Jako doprovod na kytaru jim k tomu hrály Čočka, Woody a Ráca.

dscn6923-2000

dscn6926-2000

Poté následoval blok reklam – družina vlčat pod vedením Vevči si nacvičila vtipné reklamy, které právě běží v TV.

dscn6953-2000

Poté zahrály svou část Tří bratrů – Červenou Karkulku – družina Pand. Červenou Karkulku skvěle odehrála i odzpívala Tinka (mimochodem byl to její nápad Tři bratry zahrát, za což jí děkujeme).

dscn6931-2000

dscn6938-2000

Následovala zahrána a zazpívaná vánoční koleda Pásly ovce valaši, kterou si nacvičili nejmladší vlčata pod vedením Emy a Káněte.

dscn6942-2000

Po dalším bloku reklam nás moderátoři soutěže Nikdo není dokonalý TomR a Chrostík seznámili se soutěžícími jejich pořadu – Kanárem a Mikym a začalo se soutěžit. Otázky byly vtipné, došlo i na diváky v sále a hlavně i na kolemjdoucí z ulice.

dscn6947-2000

Opět jsme shlédli (teď už poslední) blok reklamy a družina Ještěrek zahrála a zazpívala pohádku O dvanácti měsíčkách.

dscn6950-2000

Štístko pak krásnou foto-prezentací okomentovala celé roční dění oddílu V Trávě.

Vyvrcholením celého večera se pak stalo vystoupení čtyř zpěváků/skupin vánočních písní, které s nimi secvičil Vačky. Písničky to byly známé, těžké, naši mladí zpěváci se s nimi však porvali se ctí a zvládli je na jedničku. Obrovský aplaus toho byl důkazem.

dscn6956-2000

dscn6957-2000

Závěr celé akce patřil jako obvykle společně zazpívaným koledám všech členů obou oddílů (letos na pódiu stály i tři budoucí členky/benjamínci dívčího oddílu:-). Káně si nachystal tradiční koledy přepracované jinak, takže si s námi rodiče nemohli moc zazpívat – snad příště:-).

dscn6959-2000

dscn6963-2000

Koncert skončil pár minut po půl osmé, všichni jsme si popřáli krásné Vánoce, příp. rozdali drobné dárky a šli domů.