Zimní přechod Pálavy – 5.1.2013

Abychom shodili nějaké to kilo, co jsme nabrali během vánočního zahálení, vyrážíme pravidelně první sobotu v lednu na tradiční akci, kterou spolupořádáme s 1.chlapeckým skautským oddílem Plamen z Břeclavi. Letošního, již 44.ročníku se zúčastnilo rekordních 44 lidiček z Klubů lesní moudrosti, skautských oddílů Plamen a V Trávě i z řad rodičů. Staří vlci a odvážné amazonky vyrazili vlakem v 7.42 do Popic, odkud již pokračovali pěšky celých 18 kilometrů přes Dolní Věstonice – Dívčí hrady – Děvín – Soutězku – Klentnici – Sirotčí hrádek – Tabulovou horu do Mikulova. Cestou jsme uskutečnili tradiční novoroční „pošlap“ za zpěvu písně „Trávo, trávo, trávo zelená“, neboť letos nebylo bílo. Dále jsme si lámali hlavu nad tradiční matematickou hádankou, pod Děvičkami pronásledovali proradnou Medúzu a na hřišti pod Sirotčím hradem si zahráli několik míčových her. Mladší a povahově slabší skupina, vedená Panchem vyjela až před devátou, autobusem do Horních Věstonic a odtud šla pěšky přes Martínku do Klentnice. Zde se sice napojila na trasu druhé skupiny, jenže ve značném předstihu, takže obě skupiny se setkaly až v Mikulově na nádraží, odkud se vlakem společně navrátily do Břeclavi.

(za zápis děkujeme Pajdovi)

PřechodPálavy