Sobota Františka Kňourka – 12.11.2016

V sobotu 12.11.2016 se uskutečnila tolik očekávaná akce Sobota Františka Kňourka.
Dopoledne se na hřbitově v CHNV sešlo několik desítek skautů, skautek, zástupců Města, Kraje
i Parlamentu. Přijela dokonce i vnučka a pravnučka Fr.Kňourka.
Po proslovech Robina, Káněte a Rolfa zahrála kapela z CHNV ty jeho nejznámější : Poštorenská kapela a Stály baby u vesnice a na rozloučenou byla zatroubena skautská večerka. Celý obřad byl krásný, důstojný, jenom ta hrozná zima !
dscn6250  dscn6248
dscn6252
Po obědě, kdy jsme se všichni potřebovali pořádně zahřát, byla otevřena naše klubovna všem zvědavcům. Příchozí se mohli projít celou klubovnou, prohlédnout si staré kroniky a podívat se na dokument o Kňourkovi z roku 2014, který natočil roverský kmen Rozbřesk.

Vyvrcholením celého dne bylo navečer v Dělnickém domě představení Kňourkovi divadelní hry, “ Do tábora“. Tuto hru nastudovali v rekordním čase naši roveři a nutno podotknout, že se jim povedla velice. Na herecký výkon Hupa bude celá skautská veřejnost ještě dlouho vzpomínat.
Divadlo mělo obrovský úspěch a diváci si žádali reprízu… uvidíme, jestli roveři toto přání splní… .
dscn6268  dscn6277
dscn6280 dscn6260

Na závěr nutno vyzdvihnout člověka, který tento projekt vymyslel a zrealizoval – samozřejmě s pomocí ostatních. Byl to Káně, kterého si po závěrečné děkovačce pozval Robin na pódium a předal mu za tento počin bronzovou medaili Jihomoravského kraje TGM.
Tímto bychom mu za oddíl V Trávě chtěli ještě jednou poděkovat .
dscn6267

1 komentář u „Sobota Františka Kňourka – 12.11.2016

• Holky z oddílu V Trávě,

dovolte i mně pár vět k Sobotě Františka Kňourka.

Nejdříve se sluší poděkovat všem z vás, které jste se na akci podíleli, pogratulovat herečkám k úspěchu divadla a k zaslouženému aplausu. Doufám, že spolu s ostatními stále uvažujete o repríze, třeba v rámci Vánočního koncertu….

Středisku se po opravdu dlouhé době podařilo uspořádat akci určenou i pro neskautskou veřejnost, troufám si navíc tvrdit, že akci vydařenou, a z toho mám radost. Propagace vaší činnosti před veřejností je totiž jedna z věcí, o které by mělo středisko usilovat, uznání veřejnosti si totiž vaše práce určitě zaslouží.

S vašim vedením si určitě budu chtít popovídat o tom, co v tomto směru můžeme dál podnikat.
    Také se s vašim vedením pobavím o tom, jak to udělat, aby nebyla obnovená památka Františka Kňourka znovu zapomenuta.

Ještě jednou díky a těším se na spolupráci při další, věřím, že alespoň stejně úspěšné, velké skautské akci!

Bohouš
    váš vedoucí břeclavského skautského střediska Svatopluk