Svojsíkův závod – Slavkov u Brna

Ráno jsme se setkali v 6:15 v nádražní hale v Břeclavi. Po mém příchodu již byli všichni přítomni, takže jsem koupil lístky na vlak a mohli jsme pomalu vyrazit na nástupiště. Po nastoupení do vlaku děvčata zabrala jedno kupéčko a začaly pomalu spřádat plány na závod. Po přestupu v Brně na hlaváku jsme po dvaceti minutách vystupovali ve Slavkově a mířili na místní skautskou klubovnu. Hned na nádraží již byli vidět pilné přípravy na příchod prvních účastníků na jedno ze stanovišť. Po příchodu se děvčata prezentovala a bohužel musela jedna družinka startovat mimo soutěž, protože jsem s ohledem na počet účastníků musel jednoho člena přehodit do druhé družiny a to bohužel nedovolují pravidla. Po startu závodu devčata vyrazila do obchodu aby mohly odpoledne plnit jednu část modulu přežití. Po návratu z obchodu již nezbývalo mnoho času do začátku závodu tak se postupně nachystaly a vyrazily. Já společně s Keckou a Netopýrem vyrazili také – na malou inspekční prohlídku. Obešli jsme všechna stanoviště a mohli subjektivně shodnostit jejich kvalitu. Myslím, že byly připravena poměrně svědomitě a i pestrost úkolů se poměrně vydařila. Jen to počasí mohl přát trošičku lépe, foukalo jak na větrné hůrce. Ale musíme být skromní – přece jenom nepršelo a to bylo hlavní. Po mnoha peripetiích kdy se na jednom stanovišti zaseklo více hlídek a závod se začal nepříjemně protahovat, jsme nakonec museli zvolit lehce krizovou variantu a vyrazit ze Slavkova s hodinovým zpožděním. Myslím, že závod se i přes to poměrně povedl, sice to mělo mírné vady na kráse kvůli nemožnosti jedné družiny startovat v závodě a hektickému závěru, ale i tak se mi tam líbilo. Holkám se podle mě závod také líbil, alespoň na mě tak působili, tak snad to tak i bylo. Abych Vás neochudil o výsledky, tak skupina Soptíci I (Sýkora, Stuna, Pavučinka a Králík) byli 11. a druhá skupinka zůstala bohužel bez hodnocení (Drak, Réza (Chleba), Vevr a Pískle)
Na závěr přikládám malou ochutnávku ze dvou disciplín – jedna je zdravověda a druhé jsou lodičky 🙂

Zranění

Nafukování lodí