Intercamp Polsko :) 22. – 25. 5.

Na konci května se 18  dětí ze skautského střediska Svatopluk Břeclav zúčastnilo čtyřdenního mezinárodního skautského tábora INTERCAMP v polské Nyse.

Celý program byl na téma doba Napoleona Bonaparte, takže i tábor se konal u jedné z pevností z  Napoleonovy doby. Během tří dnů jsme si  vyzkoušeli jaké je to psát husím brkem, střílet z luku a ukovat si ze železa vlastní hrací kostku. Program zahájil zahajovací ceremoniál (kterému jsme skoro nerozuměl:) ) a večer  byly koncerty polských rockových kapel. Poslední večer každá země uvařila pro ostatní skauty jídlo typické pro svou zemi. Naše skupina se rozhodla uvařit šlíšky s makem. Ostatním to moc chutnalo, jídlo zmizelo jako jedno z prvních, my jsme zase ochutnali holandské  fazole, nebo německé těstoviny s gulášem. Večer byl CampFire – závěrečný táborák. To ale nebylo to nejdůležitější… hlavně jsme se tam setkali s dalšími 2,5 tisíci skauty a skautkami z různých zemí světa (např. Německo, Švýcarsko, Japonsko, Holandsko,USA…) a poznali jsme nové kamarády, procvičili si angličtinu a zjistili že nezáleží, že každý žijeme na jiné části zeměkoule, ale že jsou vlastně stejní jako my.

Příští Intercamp se koná v České republice, takže, jedete taky? My určitě!

DSC05532

Napsala – Slůně

Tento záznam byl publikován v Kronika . Uložit odkaz do záložek.

1 komentář u „Intercamp Polsko :) 22. – 25. 5.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *